می روم تا انتقام سیلی زهرا بگیرم

مجنون ولایت شهیده ایست که با شهادتش به اثبات ولایت ایستاد

 
داغ بی تسلی
نویسنده : بيت الاحزان - ساعت ۱:۱۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٥ خرداد ۱۳۸٤
 

داغ هاي همه تاريخ را ما به يکباره ديديم ، چرا که ما امت آخر الزمانيم ، و خميني ، اين ماه بني هاشم ، ميراث دار همه صاحبان عهد بود در شب يلداي تاريخ .
در عصر ادبار عقل و فلک زدگي بشر ، در زمانه غربت حق ، در عصري که ديگر هيچ پيامبري مبعوث نمي شد و هيچ منذري نمي آمد ، خميني ميراث دار همه انبيا و اسباط ايشان بود و داغ او بر دل ما ، داغ همه اعصار ؛ داغي بي تسلي .

ما را اين گمان نبود هرگز که بي او بمانيم .آخر او آيتي بود که (( ثقلين )) را در وجود خود معنا مي کرد ، همه ((ما ترک رسول الله )) را ، و ما مي دانستيم که زمين و زمان مي گردند تا انسانهايي چون او ، هر هزار سال يکي ، پاي به دنيا گذارند .

آخر انسانهايي چون او ، قطب سنگ آسياب افلاکند ، مصداق حديث (( لولاک)) و غايت الغايات وجود ... . حق است اگر با رفتن ايشان زمين از رفتن بازماند و آسمان نيز ؛ خورشيد سرد شود و ماه بشکافد و درياها طغيان کنند و باران خون از آسمان ببارد و مومنين از شدت ماتم دق مرگ شوند . و اگر نبود آن حجت غائب ، تو بدان بي ترديد که همان مي شد .

... داغ هاي همه تاريخ را ما به يکباره ديده ايم . يک بار ديگر اين رسول اکرم است که از دنيا رفته است ؛ يک بار ديگر اين علي است که به شهادت رسيده است ؛ يک بار ديگر اين فاطمه است و حسن است و حسين است که ما را داغدار کرده اند ؛يک بار ديگر اين مهدي است که در حجاب غيبت رفته است . دست ما اگر به نخل بلند وجود او نمي رسد ، دست خميني که مي رسيد .

امام رفت و زمين ماند و ما نيز بر زمين مانديم ، با داغ جراحتي سخت بر دل و باري سنگين بر دوش . امام رفت تا بار تکليف ما بر گرده عقل و اختيارمان بار شود و همان سان که سنت لايتغير خلقتبوده است ، چرخه بليات ما را نيز به ميدان کشد . و آزموده شويم و اين آيت رباني درست در آيد که ولنبلونکم حتي نعلم المجاهدين منکم و الصابرين .

اکنون اين ماييم و امانت او . دست بيعت از آستين اخلاص برآريم و در کف فرزند و برادرش و تلميذ مدرسه اش بگذاريم ، که اگر بعد از رحلت رسول الله ،ظهر حکومت اسلام به غروب خونين شهادت حسين بن علي و (( شب بي قمر غيبت )) انجاميد ، اين بار امام فرصت يافت تا وثيقه حکومت را به معتمدين خويش بسپارد و اين خود نشانه اي است بر اين بشارت که اين بار خداوند اراده کرده است تا حزب الله و مستضعفين را به امامت و وراثت زمين برساند .

 

امام و حيات باطني انسان
سيد شهيدان اهل قلم
شهيد سيد مرتضي آويني
صص 30-32  تخليص


 
comment نظرات ()