به کجا ميرويم ؟؟؟


پیشکسوتان جهاد و شهادت ؛ دهه دوم پس از جنگ (8) // از نبرد در سنگرهای خاکی جبهه تا زندگی در گاراژ

سید هاشم حسینی جانباز دوران دفاع مقدس به همراه همسر و دو دخترش داخل یک گاراژ در حومه تهران زندگی می‌کنند! براستی چه کسی مسئول است؟ و آیا اکنون پس از گذشت نزدیک به دو دهه از پایان جنگ ، هنوز زمان آن نرسیده است که این اسطوره‌های غیرت و مردانگی سامانی بگیرند؟

گروه دفاع مقدس خبرگزاری مهر: اولین بار که شنیدیم جانبازی در یک گاراژ کنار جاده زندگی می کند باورنکردیم ، برای بررسی صحت خبر به محل سکونت این خانواده رفتیم. وقتی مقابل در گاراژ ایستادیم ، تردید داشتیم که آیا درست آمده‌ایم یا نه؟ آیا در اینجا و در جاده بین راه که اطرافش مغازه های مکانیکی، تعویض روغنی و گاراژهای مختلف است جانبازی به همراه زن و فرزندانش زندگی می کند؟

119054_orig.jpg

«آرزو دلاوری» همسر جانباز سید هاشم حسینی در را به رویمان باز کرد و از اینکه کسی به دیدنشان آمده بسیار خوشحال شد. از در کوچکی در گوشه سمت راست گاراژبه منزل جانباز حسینی وارد شدیم.  

آقاسید با هیچ کس در مورد مشکلات جسمی و روحی و وضعیت زندگیمان و برخوردهای بنیاد شهید و امور ایثارگران صحبت نمی کند.می گوید فایده ای ندارد تنها اجر این کار از بین می رود.

همسر جانباز حسینی

سید میان بستر چنان در خواب بود که گویی سالها نخوابیده است. به گفته خانم دلاوری  آقاسید با داروهای اعصاب و روانی که می خورد بیدار شدنش با کرام الکاتبین است و اگر بی خوابی به سراغش بیاید ممکن است چهار شب نخوابد.

به دلیل شرایط جسمی جانباز سید هاشم حسینی اولین بار نتوانستیم گفتگویی با او داشته باشیم و تنها با همسرش صحبت کردیم. هرچند که با توضیحات خانم دلاوری مبنی بر اینکه همسرش نمی خواهد مشکلات و مسائلی را که دارند دیگران متوجه شوند، امیدی نداشتیم که بتوانیم با جانباز مصاحبه ای داشته باشیم. همسرش می گفت: اصلاً نمی خواهد در مورد مشکلاتمان صحبت کند. آقاسید با هیچ کس در مورد مشکلات جسمی و روحی و وضعیت زندگیمان و برخوردهای بنیاد شهید و امور ایثارگران صحبت نمی کند. او یک مرد است و غرورش اجازه نمی دهد که دیگران از شرایط سختی که زن و فرزندش در آن به سر می برند مطلع شوند. اگر بداند که من با شما درمورد مجروحیت و شرایط زندگیمان صحبت می کنم ناراحت می شود چون می گوید فایده ای ندارد تنها اجر این کار از بین می رود.

119991_orig.jpg

نکته قابل تأمل آنکه ما بدون اینکه بدانیم سید هاشم در کجا و در چه تاریخی مجروح شده است به منزل وی رفتیم و در آنجا متوجه شدیم که آن روز دقیقاً روزی است که هجده سال پیش آقاسید جانباز شده است.

ادامه ....


درهمین زمینه بخوانید:  مجموعه گزارش‌های مربوط به وضعیت اسفبار ایثارگران   این حرف‌ها دیگر قدیمی شده! ما امروز یاد گرفته‌ایم که نگوئیم جانبازیم   جانباز اخگری : نمی‌دانم آینده بچه‌هایم چه می‌شود   جانباز حسن کوهی : از سال 83 مشکلات دارویی هم به مشکلات دیگرمان اضافه شد   جعفرپور جانباز 40% : تا اتفاقی نیفتد، سراغ جانباز نمی‌آیند   اختیاری جانباز 35% : این کارت جانبازی، مدرک جرم ما شده است   جانباز 30% ؛ مسافرکش موتوری   کسانی که کم کاری می‌کنند تیشه به ریشه این نظام می‌زنند   ابراهیمی جانباز 35درصد: برای معاش خانواده ام کنار خیابان بساط می کنم   جانباز سعید صیادی : مشکلاتمان را به گوش مسئولین برسانید   پاسخ « مهر » به جوابیه بنیاد شهید و امور ایثارگران درخصوص گزارش‌های مربوط به جانبازی که در گاراژ زندگی می‌کند   جوابیه بنیاد درخصوص یکی از گزارش‌های مربوط به جانبازان   پای درد دل‌های خانواده جانباز شهید نیک بخش ؛ از خدا خواستم که کارم را به بنیاد نیندازد   از خدا خواستم که کارم را به بنیاد نیندازد   ز چشم من بپرس اوضاع گردون   خدا را شاکرم که چنین فرزندی به ما داد   صورتحساب قدم زدن   گزارش تصویری / جانباز فرهاد نیک بخش چند روز قبل از شهادت در بیمارستان   مقرب بزم الهی ، جرعه نوش جام بلا   اسطوره هایی گمشده در غبار ایام // زخم های التیام نیافته ؛ یادگار روزهای عاشقی   جانباز دفاع مقدس فرهاد نیک بخش به خیل عظیم شهدا پیوست   متن کامل گفتگوی «مهر» با همسر جانباز سید هاشم حسینی   جانباز 70% توسط مسئول بنیاد جانبازان کرج مصدوم و راهی بیمارستان شد   همسر جانباز حسینی : واقعا از سازمان آب تشکر می‌کنیم که ما را اینجا به عنوان سرایدار هم که شده اسکان داد   همسر جانباز اعصاب و روان از زندگی خانواده‌اش در گاراژ می‌گوید   گزارش تصویری / زندگی جانباز اعصاب و روان در یک گاراژ   پیشکسوتان جهاد و شهادت ؛ دهه دوم پس از جنگ (8) // از نبرد در سنگرهای خاکی جبهه تا زندگی در گاراژ   از نبرد در سنگرهای خاکی جبهه تا زندگی در گاراژ   دیروز سلحشور جبهه‌ها ، امروز « واکسی » خیابان فاطمی   جانباز شیمیایی: بعد از سالها به بنیاد مراجعه کردیم،امّا . . .   متن کامل گفتگوی مهر با خانواده عبدالله عرفانی جانباز شیمیایی و اعصاب و روان   همسرجانباز عبدالله عرفانی : گله ای ندارم ، فقط شوهرم از این وضعیت نجات پیدا کند   گزارش تصویری / زندگی تأثرانگیز عبدالله عرفانی جانباز شیمیایی و اعصاب و روان   گزارشی از وضعیت رقت‌بار محمد جوگندمی جانباز شیمیایی و اعصاب و روان // متن کامل   هیچ خواسته‌ای ندارم ، مگر اینکه مرا به یک آسایشگاه ببرند تا به زن و بچه‌ام آزار نرسانم   فرزند جانباز محمد جوگندمی : مردم خیال می‌کنند بنیاد به جانبازان رسیدگی می‌کند   "محمد جوگندمی" ، دلاور مرد جنگهای نامنظم ، پنجه در پنجه رنج و غربت   صورت "محمد جوگندمی" ، دلاور مرد جنگهای نامنظم ، ورم کرده و سیاه است   «گزارش ویژه ، متن کامل» // گروهی از جانبازان خواستار رسیدگی مسئولین به وضعیت اسفبار ایثارگران شدند   علیرغم تمام مشکلات ما همچنان گوش به فرمان رهبریم   گزارش تصویری/ گروهی از جانبازان با حضور در خبرگزاری مهر خواستار رسیدگی مسئولین به وضعیت اسفبار ایثارگران شدند   « گزارش ویژه» // گروهی از جانبازان خواستار رسیدگی مسئولین به وضعیت اسفبار ایثارگران شدند

/ 4 نظر / 6 بازدید
احسان

سلام...نميدونم چی بگم...ايشالله همه چی درست ميشه...اما کار ما ياد آوری و زنده نگه داشتن اين مسائله...يا علی مدد

سید محسن

به حضرت دوست ............ سلام دلاور ..... نانوشته های شما را در رابطه با اين جانباز خوندم ....... ممکنه آدرس ايشان را برايم ايميل کنيد تا به ديدارش بشتابم ........................ ايام سوگواری بی بی دو عالم را تسليت ميگم ................ در پناه حضرت دوست

منتظر

سلام / تا بوده همين بوده برادر / جای تاسف است / اللهم عجل لوليک الفرج / به ما هم سری بزنيد / يا علی