كونا للظّالم خصماً !!!

و هنوز آخرین وصیتت در گوشهای ناشنوایمان زنگ می زند ...

«و كونا للظّالم خصماً و للمظلوم عوناً.»

 خصم ظالم باشيد و «خصم»، غير از «دشمن» است...«خصم او باش»، يعنى «مدّعى‌اش باش.»
 خصم يعنى «دشمنى كه مدّعى است»،
 «دشمنى كه گريبان ظالم را را مى‌گيرد و او را رها نمى‌كند. »

بشريت بعد از اميرالمؤمنين عليه‌السّلام، تا امروز، به سبب نگرفتن گريبان ستمكاران، بدبخت و روسياه شد.
اگر دستهاى با ايمان، گريبان ظالمان و ستمكاران را مى‌گرفتند، ظلم در دنيا اين‌قدر پيش نمى‌رفت؛ بلكه از بن برمى‌افتاد. اميرالمؤمنين اين را مى‌خواهد: «كونا للظّالم خصماً.» خصم ظالم باش. در دنيا، هرجا ظلم هست و ظالمى هست، تو كه اين‌جا هستى، خود را خصمش بدان.

نمى‌گوييم «اكنون راه بيفت؛ و از اين سوى دنيا به آن سوى دنيا برو و گريبان ظالم را بگير.» مى‌گوييم «حتماً خصومت خودت را نشان بده. هروقت و هرجا فرصتى دست داد، خصم او باش و گريبانش را بگير.»

ببينيد امروز، به خاطر عمل‌نكردن به همين يك كلمه وصيت اميرالمؤمنين عليه‌السّلام، در دنيا چه منجلابى ايجاد شده است و بشريت چه بدبختيهايى دارد! ببينيد ملتها و بخصوص مسلمانان چه مظلوميتى دارند! اگر به همين يك وصيت اميرالمؤمنين عليه‌السّلام عمل مى‌شد، امروز بسيارى از ظلمها و مصيبتهاىِ ناشى از ظلمها، وجود نمى‌داشت.

«و للمظلوم عوناً.» هرجا مظلومى هست، به او كمك كن. نمى‌گويد «طرفدارش باش». نه! بايد كمكش كنى. هرچه مى‌توانى و به هرنحو كه مى‌توانى.

 

آيا فرياد مظلومان را نمی شنوی که :

 يالَلمُسلمین؟!!


/ 5 نظر / 12 بازدید
ياس مدينه

(( مقربين يا محبين ؟ شما جزو کدام گروهيد؟)) این متن که در مورد محبت و تقرب نسبت به ائمه و خداست رو حتما بخونید وگرنه از دستتون میره.

عمار

هوالله العظیم کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا تولد وبلاگ لیله القدر این وبلاگ آشنای شما ست. امید است در جمع سبز خودتان پذیرا باشید. سلام دوستان : نماز و روزه هایتان قبول انشاالله تعالی و پیشاپیش عید سعید فطر مبارک خوشحال میشوم با حضور و اظهار نظر اصلاحی خویش مرا راهنما باشید. هنوز من کوچکتر از آنم که به وبلاگ زیبا با مطالب گهر بار شما اظهار نظر کنم شما پیشکسوت و من تازه وارد. انشاءالله زائر کربلای معلی و قبر شش گوشه ابا عبدالله ع باشید. یا حق

وحيد چکشی

خدايا ظهور فریادرس همه مظلومان جهان رو نزدیک کن استفاده کرديم يا علی

احمد

سلام يکی به دادا منو مظلوم برسه اين پست جديدم و بخون تا معنی مظلوميت دستت بياد حاجی