داغ بی تسلی

داغ هاي همه تاريخ را ما به يکباره ديديم ، چرا که ما امت آخر الزمانيم ، و خميني ، اين ماه بني هاشم ، ميراث دار همه صاحبان عهد بود در شب يلداي تاريخ .
در عصر ادبار عقل و فلک زدگي بشر ، در زمانه غربت حق ، در عصري که ديگر هيچ پيامبري مبعوث نمي شد و هيچ منذري نمي آمد ، خميني ميراث دار همه انبيا و اسباط ايشان بود و داغ او بر دل ما ، داغ همه اعصار ؛ داغي بي تسلي .

ما را اين گمان نبود هرگز که بي او بمانيم .آخر او آيتي بود که (( ثقلين )) را در وجود خود معنا مي کرد ، همه ((ما ترک رسول الله )) را ، و ما مي دانستيم که زمين و زمان مي گردند تا انسانهايي چون او ، هر هزار سال يکي ، پاي به دنيا گذارند .

آخر انسانهايي چون او ، قطب سنگ آسياب افلاکند ، مصداق حديث (( لولاک)) و غايت الغايات وجود ... . حق است اگر با رفتن ايشان زمين از رفتن بازماند و آسمان نيز ؛ خورشيد سرد شود و ماه بشکافد و درياها طغيان کنند و باران خون از آسمان ببارد و مومنين از شدت ماتم دق مرگ شوند . و اگر نبود آن حجت غائب ، تو بدان بي ترديد که همان مي شد .

... داغ هاي همه تاريخ را ما به يکباره ديده ايم . يک بار ديگر اين رسول اکرم است که از دنيا رفته است ؛ يک بار ديگر اين علي است که به شهادت رسيده است ؛ يک بار ديگر اين فاطمه است و حسن است و حسين است که ما را داغدار کرده اند ؛يک بار ديگر اين مهدي است که در حجاب غيبت رفته است . دست ما اگر به نخل بلند وجود او نمي رسد ، دست خميني که مي رسيد .

امام رفت و زمين ماند و ما نيز بر زمين مانديم ، با داغ جراحتي سخت بر دل و باري سنگين بر دوش . امام رفت تا بار تکليف ما بر گرده عقل و اختيارمان بار شود و همان سان که سنت لايتغير خلقتبوده است ، چرخه بليات ما را نيز به ميدان کشد . و آزموده شويم و اين آيت رباني درست در آيد که ولنبلونکم حتي نعلم المجاهدين منکم و الصابرين .

اکنون اين ماييم و امانت او . دست بيعت از آستين اخلاص برآريم و در کف فرزند و برادرش و تلميذ مدرسه اش بگذاريم ، که اگر بعد از رحلت رسول الله ،ظهر حکومت اسلام به غروب خونين شهادت حسين بن علي و (( شب بي قمر غيبت )) انجاميد ، اين بار امام فرصت يافت تا وثيقه حکومت را به معتمدين خويش بسپارد و اين خود نشانه اي است بر اين بشارت که اين بار خداوند اراده کرده است تا حزب الله و مستضعفين را به امامت و وراثت زمين برساند .

 

امام و حيات باطني انسان
سيد شهيدان اهل قلم
شهيد سيد مرتضي آويني
صص 30-32  تخليص

/ 4 نظر / 5 بازدید
setare(yek_negahe_taze)

از طريق وبلاگ زيبا و با احساس ياس كبود تشويق شدم به پيوندهاي اين وبلاگ هم سر بزنم واز اين بابت بسيار خوشحالم و خسته نباشيد عرض مي كنم من اي دي خودمو به تمام دوستان وبلاگ نويس دادم تا با گذاشتن ادرس وبلاگ در هر اپشون به من اطلاع بدهندممنون مي شم اگه شما هم قبول زحمت كنيد با اجازه در اولين فرصت اسم وبلاگتونو به لينكا اضافه ميكنم تا دوستانم هم از مطالبتون استفاده كنند fasle_sard_m ياحق

احمد

بسمه تعالي سلام وبلاگت را خواندم قشنگ بود لطف مي كني و لينك مرا در داخل سايتت قرار بدي اگر خواستي تو هم بيا پيش من و به من لينك بده در ضمن قسمت لینکهای من پر شده چگونه می توانم دوباره لینکی به آن اضافه کنم وبلاگ من در مورد شهداء ـ ولایت و امام زمان است منتظر شما هستم يا زهرا(س)

نهایت

سلام....پیروزی غیرتمندانه تیم ملی فوتبال ایران را به ملت غیور و عزیز ایران و همچنین شما دوست عزیز تبریک عرض می کنم....شهدا و امام شهدا را یاد کنیم گرچه با یک صلوات

عاشوراییان

سلام علیکم //بسم الله النور انتخــــاب کنيم اصلـــــــح را دقايق هر چه جلوتر می رود زمان انتخابات نزديکتر ميشود. و وقت اين است تا ما که به نوعی بچه های مومن، انقلابی، بسيجی، ولايتی و در کل حزب اللهی هستيم با پيروی از آرمانهای حضرت امام خمينی (ره) و با توجه و ملاک قرار دادن سخنان مقام معظم رهبری در اين انتخابات که .....(ادامه در عاشوراییان)...// یا علی